Odszkodowania – choroba zawodowa

Jesteś tutaj: Home / Analiza profilaktyki zdrowia / Odszkodowania – choroba zawodowa

Borelioza, nazywana również chorobą z Lyme, jest bardzo nie bespieczna, iż konsekwencja nieleczenia jej jest w wielu przypadkach śmierć. Pierwsze objawy boreliozy zazwyczaj przypominają przeziębienie czy grypę, dlatego też są one bagatelizowane przez osoby zarażone. Jednak sytuacja stanu zdrowia w bardzo krótkim czasie się pogarsza. Borelioza jest chorobą wielonarządową i bardzo często diagnoza postawiona jest zbyt późno i pewnych zmian wyniszczenia np. ukł. nerwowego, ukł. ruchu, zburzenia funkcji poznawczych , pamięci nie można już odwrócić.

Dlatego tak istotna jest profilaktyka i wykonywanie badań. Jednak nie zawsze w badaniach otrzymamy wynik pozytywny i żyje taka osoba z przeświadczeniem że jednak to nie borelioza, nic bardziej mylnego. Jest wiele możliwości które mogą wskazać obecność boreliozy min. biorezonas skutecznie wykazuje jej obecność jest bardzo czuły i potrafi wskazać, które to narządy są najbardziej nią obciążone. Często osoby zgłaszające się do gabinetu nawet nie przepuszczają że mogą chorować na boreliozę i to właśnie ona powoduje takie objawy.

Obecnie w woj. Lubelskim prowadzony jest program Unijny dzięki niemu mamy możliwość wykonania badań za darmo. Program ten wymaga umówienia się na wizytę w Luxmed ( nie we wszystkich miastach jest taka możliwość trzeba zadzwonić i się dowiedzieć czy taki program jest), godziny są bardzo elastyczne ponieważ można się umówić nawet późnym popołudniem, gdyż to badanie nie wymaga być na czczo. Następnie na umówionej wizycie pielęgniarka przeprowadza wywiad z pacjentem i uzupełnia ankietę kwalifikacyjną, w celu wytypowania osób z podejrzeniem choroby. Pacjent, u którego istnieje ryzyko zakażenia boreliozą zostanie skierowany na badania diagnostyczne – wykonanie testu Elisa w klasie IgM oraz IgG. W przypadku, gdy wynik testu Elisa będzie pozytywny lub wątpliwy, pacjent zostanie skierowany na dalszą diagnostykę – test potwierdzający Western-blot w klasie IgM oraz IgG. Wyniki badań diagnostycznych zostaną zinterpretowane przez lekarza. Pacjent otrzyma też informację o ewentualnej potrzebie konsultacji z lekarzem specjalistą w zakresie chorób zakaźnych.

Choroba borelioza jest chorobą zawodową. Zgodnie z obowiązującym prawem należy się tym osobom odszkodowanie w wysokości od 40 000 złotych do nawet 80 000 złotych. Aby borelioza została uznana za chorobę zawodową należy udowodnić, iż do zarażenia doszło w związku z pełnionymi obowiązkami służbowymi, jako nagły wypadek najbardziej narażenie są leśnicy, rolnicy, itp. Walka o odszkodowanie jest dość, długa ponieważ muszą być spełnione wszystkie procedury. Pomimo tego warto walczyć o pieniądze w sądzie, gdyż choroba ta powoduje wyniszczenie wielonarządowe a nawet śmierć, a leczenie jest kosztowne. Zapraszam do kontaktu telefonicznego.

Metody leczenia boreliozy:

  • Antybiotykoterapia – konieczna jest, jeżeli na skórze wystąpi rumień w miejscu ukąszenie kleszcza. Jest on zazwyczaj okrągły, ciemnoczerwony z przebarwieniem w części środkowej. Taki rumień świadczy o tym, że bakteria borelii wniknęła do naszej skóry, gdzie wywołała miejscową chorobę. Jednak jeżeli nie zareagujemy w porę, bakteria może ze skóry dostać się do naczyń krwionośnych i limfatycznych, następnie do narządów wewnętrznych, gdzie może spowodować poważniejsze objawy choroby.. Leczenie boreliozy antybiotykiem powinno trwać do 3 tygodni. Takie samo leczenie stosujemy także, gdy borelioza przechodzi w formę przewlekłą i ujawnia się pod postacią porażenia nerwów czaszkowych, najczęściej nerwu twarzowego. Długość leczenia antybiotykami jest zależna od lokalizacji problemu może trwać do ok miesiąca a czasami dłużej. Należy pamiętać że przy takiej terapii wyjaławiamy florę bakteryjną, dlatego należy stosować probiotyki bardzo dobrej jakości oraz odpowiednią dietę.
  • Metody naturalne – jest wiele ziół, które skutecznie pomagają w walce z boreliozą np. czystek – cistus incanus, szczeć pospolita, rdest japoński – polygonum cuspidatum, koci pazur – uncaria tomentosa, jeżówka purpurowa – echinacea. Bardzo pomocna jest suplementacja, przede wszystkim witaminowa i mineralna, gdyż wspomaga nasz organizm przy walce z boreliozą. Jednak bardzo istotna jest restrykcyjna dieta dotyczy to wszystkich metod leczenia. Bardzo dobre efekty w połączeniu z ziołami suplementami i dietą otrzymujemy poprzez stosowanie bioprądów, które oddziaływując bezpośrednio na bakterię paraliżując ją, co powoduje jej obumieranie. Są to metody nie inwazyjne jak w przypadku antybiotykoterapii, dużej mierze chronią nasz organizm przed skutkami ubocznymi stosowania antybiotyków, które wyniszczając bakterie również wyniszczają nasz organizm.
  • Metoda ILADS w leczeniu tą metodą jest priorytetem podanie antybiotyku zanim pojawienią się pierwszych objawów choroby. W takich sytuacjach pacjent powinien przyjmować doustnie antybiotyki przez 28 dni. Ich zdaniem lepiej zaryzykować antybiotykoterapię niż pozwolić boreliozie na dalszy rozwój. W zalżności w jakim stadium znajduje się choroba terapia antybiotykowa może trwać nawet do kilku lat. W metodzie ILADS terapia antybiotykowa powinna być uzupełniona odpowiednią dietą oraz zestawem probiotyków, witamin i mikroelementów.